Statik Elek - ÖZEL İMALAT / Static Sieve - CUSTOM MANUFACTURING

Fiyat için sorunuz / Ask for price;

info@labdanismanlik.com

Fiyat:
Click to add this item to cart.

Açıklama

Izgara ve Elekler

Tıkanmalara yol açabilecek büyüklükte olan kaba organik ve inorganik maddelerin ayrılmasına olanak sağlamaktadır

Atık su içerisindeki katı atıkların tutulması suretiyle, arıtma tesisindeki pompa ve diğer mekanik donanımı korumak ve tesisin yükünü hafifletmek amacıyla kullanılan ve 0,25-2 mm elek açıklığında imal edilen ızgaralama ekipmanıdır.

Döner elek tipli ince ızgaralar, genel olarak da tambur ızgaralar olarak da adlandırılan çok ince ızgaralama yapılması amacıyla kullanılan ekipmanlardır. Silindirik elek yüzeyine iç akışlı olarak gelen atık su eleği geçerken katı maddeler elek içinde tutulmakta ve sıyırıcı bıçak ile alınarak toplama haznesine iletilmektedir. Dış akışlı olarak da imal edilebilen tambur elekler de ise elek yüzeyine atık su dıştan gelmekte ve katı maddeler yüzeyde tutulduktan sonra temizleme fırçası ile toplanıp uzaklaştırılmaktadır. Döner (tambur) elekler, müşteri isteğine bağlı olarak paslanmaz çelik, galvaniz veya uygun vasıflı epoksi boya ile kaplı karbon çeliğinden üretilebilmektedir.

 

Grating and Sieves

Organik Allows the separation of organic and inorganic substances that are large enough to cause blockages

It is a grating equipment which is manufactured with 0.25-2 mm screen opening and used to protect the pump and other mechanical equipment in the treatment plant and to ease the load of the plant by holding the solid wastes in the waste water.

Rotary screen type fine grids are generally used for very fine grating, also called drum grids. As the waste water sieve passes through the cylindrical sieve surface internally, solids are kept in the sieve and taken with a scraper knife and conveyed to the collection chamber. Drum sieves, which can also be manufactured with external flow, also come to the sieve surface from the outside and solid materials are collected on the surface and then collected and removed with a cleaning brush. Rotary (drum) sieves can be manufactured from stainless steel, galvanized or carbon steel coated with suitable epoxy paint upon customer request.

 

TREATMENT EQUIPMENT / ARITMA EKİPMANLARI