Manyetik karıştırıcı ve Isıtıcılı Manyetik Karıştırıcı nedir? Ne amaçla ve nerelerde kullanılır?

Manyetik karıştırıcı ve Isıtıcılı Manyetik Karıştırıcı nedir? Ne amaçla ve nerelerde kullanılır?

Manyetik karıştırıcı veya ısıtıcılı manyetik karıştırıcı, bir veya daha fazla çözünen maddeyi bir solventle otomatik bir şekilde karıştırmak için manyetik alan kullanan elektronik bir alettir. Karışacak ürünün özelliğine göre Isıtmalı veya ısıtmasız olarak kullanılabilir.

Sıvı numunelerin homojen olmasını sağlamak için laboratuvarlarda bir çok karıştırıcı ekipman kullanılır. Manyetik karıştırıcı veya ısıtıcılı manyetik karıştırıcı en yaygın olarak kullanılanlardandır.

Manyetik bir karıştırıcı, karıştırma işlemini tamamlamak için manyetik balıklar kullanılır.

Manyetik alanda karıştırma işlemi; bir girdap prensibini kullanır. Karıştırıcıların bir daire içinde dolaşmasını sağlamak için tabanın etrafında dönen bir manyetik alan oluşturur daha sonra kapta bir girdap oluşturur. Girdap içinde homojen bir karışım elde edilir.

Manyetik bir karıştırıcı, sensör tepki süresini artırabilen uygun karıştırma sağlar ve ölçüm cihazlarının daha hızlı kararlı ölçümler elde etmesini sağlar. Bu nedenle, manyetik bir karıştırıcı araştırma ve kalite kontrol uygulamaları için laboratuvarlarda kullanım için ideal bir araçtır.

Bu ekipmanlar ayrıca kimyasal çözeltileri ısıtma özelliğine sahiptir ve ayrıca çözeltinin değiştirilme riskini de en aza indirir, çünkü genellikle çözeltiler elle karıştırıldığında kirlenme eğilimi gösterir.

Farklı sıcaklıklarda veya karıştırma hızında çalışabilir.

Bu cihazlar yaygın olarak ilaç, gıda, kozmetik üretimde ve kimyasal üretim veya araştırmalarda kullanılır.

LABDANIŞMANLIK olarak manyetik karıştırıcı veya ısıtıcılı manyetik karıştırıcı yelpazesine sahibiz. İhtiyaç noktasında yardımcı olmak isteriz.

Manyetik Karıştırıcı veya Isıtıcılı Manyetik Karıştırıcı için TIKLAYINIZ

Manyetik karıştırıcı veya ısıtıcılı manyetik karıştırıcı talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

Fiyat için sorunuz / Ask for price;

info@labdanismanlik.com